153 zabıt katibi alımı yapılacak

Yüksek seçim kurulu YSK en son yayınladığı ilan doğrultusunda bünyesinde görevlendirmek üzere zabıt katibi alımı yapacağını ilan etti. Yüksek seçim kurulu YSK alacağı zabıt katiplerini açıktan personel adı altında alacak olup genel ve özel başvuru şartlarını taşıyan adayların başvuruları kabul edecektir.

Yüksek seçim kurulu YSK bünyesinde zabıt katibi olarak görev almak isteyen adaylar aşağıda verilmiş olan genel şartların yanı sıra özel şartları da taşıyor olması halinde belirtilen son başvuru tarihine kadar işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

GENEL ŞARTLAR

Adayların 657 sayılı kanunda yer alan 48. maddesinde belirtilmiş şartları taşıyor olması, arşiv araştırmasını olumlu olarak geçmek, güvenlik soruşturmasını olumlu olarak geçmek, 2018 yılında ÖSYm tarafından düzenlenmiş olan kamu personeli seçme sınavı KPSS’ye  girmiş ve en az 70 puan almış olması genel şartlar arasında yer almaktadır. Adayların genel şartların yanı sıra özel şart olarak belirtilen en az lise ve dengi okul mezunu olması istenmektedir.

BAŞVURU TARİHİ VE İŞLEMLERİ

Adaylar başvuru işlemlerini 14 ekim 2019 ile 21 ekim 2019 tarihleri içerisinde gerçekleştirebileceklerdir. Başvuru biçimi ise YSK’nın resmi internet sitesi olan www.ysk.gov.tr adresinde yer alan başvuru formunu internet ortamında doldurarak yapılacaktır. Adaylar başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurmak zorunda olup, posta yolu veya diğer iletişim kanalları ile yapılacak başvurular değerlendirilmeyecektir.

Zabıt katibi alımları taşra teşkilatları için yapılacak olup toplamda 153 personel alımı yapılacağı belirtilmiştir.

Alım yapılacak bölgelerin tamamı ve ilanın tam metni için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir