Antalya işkur iş ilanları 2020

Antalya işkur iş ilanları 2020

Antalya ili üzerinden bir çok özel firma iş ilanları yayınlamaya devam ediyor. 2020 Antalya işkur iş ilanlarına ulaşmak ve iş başvurusunda bulunmak için haberimizde verilmiş olan Antalya işkur işçi alımı 2020 bilgilerini inceleyebilir ve iş başvuru aşamasına geçebilirsiniz.

Antalya işkur iş ilanlarına nereden ulaşılır?

Adayların Antalya işkur iş ilanlarına ulaşabilmek için İŞKUR ilanları adresine giderek ” il ” kısmından Antalya bölgesini seçtikten sonra ” ara ” butonuna basarak Antalyar’da yer alan güncel iş ilanlarına ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

Antalya işkur iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapılır?

Antalya işkur işçi alımı 2020 ilanlarına iş başvurusu gerçekleştirebilmek için öncelikle yukarıdaki adımları takip etmeniz daha sonra aşağıda verilmiş İşkur’a nasıl giriş yapılır kısmını incelemeniz olacaktır. Bu aşamalardan sonra ilan detaylarına girdikten sonra alt kısımda ” başvur ” butonu yer alıyor olacak ve kolaylıkla Antalya işkur iş ilanları 2020’ye başvurularınızı gerçekleştirebileceksiniz.

Türkiye İş Kurumu İŞKUR’a nasıl giriş sağlanır?

Adaylar Türkiye İş Kurumu resmi sitesi olan www.iskur.gov.tr adresine giderek sağ üst kısımda yer alan üye girişi kısmından kolaylık olması açısında e-devlet şifresi ve Türkiye cumhuriyeti vatandaşlık numaranız yani T.C numaranız ile Türkiye iş kurumu sistemine giriş yaparak ilanları kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

Antalya Hakkında Bilgi

Antalya, bir il ve Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehridir. 2019 sonu itibariyle il nüfusu 2.511.700 kişidir. [3] Şehrin yüzölçümü 20.177 km2’dir. [4] İlde km2 başına 115 kişi bulunmaktadır. (Yoğunluğu en yüksek ilçe 5067 kişi ile Muratpaşa’dır.) Bu ilçelerde 19 ilçe ve belediyenin 910 mahallesi bulunmaktadır.

Tamamen Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alır ve Antalya Körfezi ile Batı Toros Dağları arasında kurulmuştur. Türkiye, bölge bakımından altıncı büyük şehirdir. [5] Güneyde Akdeniz, batıda Muğla, kuzeyde Burdur ve Isparta, kuzeydoğuda Konya, doğuda Karaman ve Mersin bulunmaktadır.

Antalya kenti hızla gelişmiştir ve 1980’den sonra elverişli iklim koşulları ve turizm olayları nedeniyle bugün Türkiye’ye paralel olarak ilin beşinci en kalabalık şehridir. [6] Antalya’daki ekonomik yaşam büyük ölçüde ticaret, tarım ve turizme dayanmaktadır. .

Tarih öncesi dönemden günümüze Antalya bölgesi il kapsamındaki birçok medeniyeti barındırmakta ve il Türkiye’nin en eski şehirlerinde bulunmaktadır. [7] Sırasıyla Likyalılar, Lidyalılar, Pamfilyalılar, Bergama, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar ve nihayet Türkiye Cumhuriyeti’nin başkentinde bu medeniyetlerin hiçbiri Antalya’ya hâkim olmamıştır. [8]

İlin tamamı Akdeniz Bölgesi’nin Antalya bölgesinde bulunur ve Akdeniz ikliminin etkisindedir. Yerleşimler hariç, il topraklarının çoğu tahıl tarlalarıyla kaplı yaylalardan oluşmaktadır. [9]

Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı 3. Piyade Eğitim Tugayı Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Havaalanı Komutanlığı Antalya’da bulunmaktadır. [10] [11]

Antalya, 2015 G-20 Zirvesi ve Expo 2016’ya ev sahipliği yapıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*