Enka İnşaat, personel alımı yapacak

İlan365 olarak sizlere Enka İnşaat firmasının yayınladığı güncel iş ilanlarını, iş ilanlarına nasıl iş başvurusunda bulunulabileceğinin yanı sıra ilanlara nereden ulaşılacağı gibi konular hakkında bilgiler aktaracağız. Enka inşaat iş ilanları ve personel alımı hakkındaki bilgi ve detaylar ise şöyledir;

ENKA İNŞAAT HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI YAPACAK?

Enka inşaat satınalma mühendisi, planlama mühendisi ve lojistik uzmanı gibi alanlarda personel alımı yapacağını kariyer adresi aracılığı ile duyurdu. Peki alım yapılacak kadrolarda başvuru şartları nedir?

ENKA İNŞAAT İŞ BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR? HANGİ KADRO NE ŞARTI İSTİYOR?

Enka inşaat lojistik uzmanı kadrosu için; Irak Projemizin Lojistik Bölümüne İstanbul Merkez Ofisimizde atanmak, Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun oldu, İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizceye hakim olmak, Ms Office programlarını iyi kullanmak, Alanında yeni mezun veya 1 yıllık deneyim, Etkili iletişim becerilerine sahip olmak, Geliştirilmiş iş takibi, İŞ TANIMI Gümrük ve lojistik konularına hakim olmak, İş operasyonlarını yönetmek ve koordine etmek, Akreditifli metni okuyabilir ve buna göre belge hazırlayabilir, Yerli ve yabancı satın alınan ekipmanın Irak’a gönderilmesini yönetmek, Yurtdışında aktif olarak iletişim halinde olmak ve nakliye prosedürlerini takip etmek, Lojistik Uzmanı arıyoruz.

Makine mühendisi kadrosu için; İstanbul Merkez Ofisimize atanacak; Üniversitelerin Makine Mühendisliği veya Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldu, İyi derecede sözlü ve ingilizce konuşabilen, Endüstriyel projelerde yer almaya çalıştı ya da istekli, Autocad, Snetz, AFT Impulse, Omni Cad, vb. Çizim programlarından en az birini iyi derecede kullanabilir, Gelişime ve öğrenmeye açık, Erkek adaylar için tercihen askerliğini tamamlamış olmak, Makine mühendisi arıyoruz.

Satınalma mühendisi için aranan şartlar ise; Genel Merkezimize atanacak; Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun, iyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilen, büyük ölçekli uluslararası projelerde yer alan, Satınalma bölümünde en az 5 yıllık tecrübeye sahip bir Satın Alma Mühendisi arıyoruz.

ENKA İNŞAAT PERSONEL ALIMI İLANLARINA NASIL VE NEREDEN İŞ BAŞVURUSU YAPILIR?

İnşaat alanında uzun yıllardır hizmet sunan Enka inşaat resmi kariyer adresi aracılığı ile güncel iş ilanlarını yayınlamaktadır. İnşaat firmasının güncel iş ilanlarını incelemek isteyen adaylar https://bit.ly/2NldYN1 adresini ziyaret etmeli ve iş başvuru işlemleri için siteye üye olarak veya giriş sağlayarak ilanlara iş başvurusunda bulunabileceklerdir.

ENKA İNŞAAT NASIL BİR FİRMADIR, KİM TARAFINDAN VE KAÇ YILINDA KURULMUŞTUR?

ENKA, 1957 yılında Şarık Tara ile kayınbiraderi, ikisi de İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun inşaat mühendisleri olan Sadi Gülçelik arasında bir ortaklık olarak kuruldu.

Faaliyete geçtiği ilk birkaç yıl boyunca, ENKA, kurucularının sıkı çalışması ve fedakarlıkları sayesinde giderek güçlendi. Küçük yeni firma, İstinye Karayolu Köprüsü ve Rıhtım Duvarı ve Babaeski-Kuleli Yolu gibi İstanbul’daki çeşitli büyük inşaat projelerinde aktif rol aldı ve üst düzey yetkililerin dikkatini çekmeye, beğenilerini ve dikkatini çekmeye başladı. Özel teknik gerektiren ya da görece yüksek zorluk derecesinin yanı sıra karmaşık tasarım ve mühendislik işleri ve riskleri içeren projelere odaklanma felsefesiyle, diğer birçok firmanın da dahil olduğu geleneksel bina projelerine değil, teşvik edilmesi.

En başından beri, yönetim ve personel, mühendisler ve işçiler, ENKA’nın özellikle dostça ve işbirliğine dayalı yönetim tarzının temelini oluşturan ortak bir çaba ile omuz omuza durdular.

İlk yıllardaki en önemli projeler Unkapanı Köprü İnşaatı, Genel Elektrik Motorları Fabrikası ve İstanbul’daki Haydarpaşa Tahıl Siloları, Mudanya’daki Siemens Kablo Fabrikası, İzmit’teki Goodyear kauçuk lastik fabrikası, Chrysler Kamyon Montaj Fabrikası oldu. Gebze ve Giresun’daki Aksu Kağıt Fabrikası.

1970 yılının başında ENKA, hepsi aynı anda çalışan ve bunlardan on tanesi denizaşırı olmak üzere toplam 35 inşaat projesinde yer aldı.

Yabancı şirketlerle olan sözleşmeler önce Türkiye’de, ardından uluslararası düzeyde ortak girişimlerde gelişmeye başladı.

1970-1980

Bu stratejik çalışmaların sonucu olarak, yabancı firmalarla işbirliğine dayalı iş girişimleri olan ENKA, bir Alman ortağıyla birlikte, 1970 yılında ilk kez Ortaköy Viyadüğü’nü inşa etmek ve Boğaz Köprüsü’ne giden yollara ulaşmak için uluslararası bir ihale aldı.

Aynı yıl ENKA, Libya’da Bingazi’de bir çimento fabrikası inşaatına başladı. Anadolu karayolu üzerinde, 660 m İzmit açık tüneli, 580 m Dilderesi ve 440 m Hereke ikiz tüp tünelleri gibi çeşitli otoyol tünellerinin yapımını kısa sürede izledi.

1970’lerde ENKA, ilk santral projeleri, Tunçbilek Termik Santrali ve Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy linyit yakıtlı santralleri ile çığır açtı.

https://www.ilan365.net/personel-alimlari/enka-insaat-personel-alimi-icin-guncel-is-ilanlari-yayinladi-h6432.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir