Erdoğan Açıkladı: 14 binden fazla kadro ihdas edilecek! İşte bilgiler…

Erdoğan Açıkladı: 14 binden fazla kadro ihdas edilecek! İşte bilgiler…

“İSTİHDAMIN KORUNMASI İÇİN ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERİYORUZ”

Diğer taraftan, tarım üretimini desteklemek amacıyla Hazine’ye ait tarım arazilerini kiraladığımız çiftçilerimizin Nisan, Mayıs ve Haziran ayı kira ödemelerini altı ay süreyle erteliyoruz. Bunun yanında Erzincan, Erzurum, Kars, Kayseri, Sivas, Bingöl, Muş başta olmak üzere çeşitli illerimizdeki 14 milyon metrekare hazine arazisini de ilave olarak çiftçilerimizin kullanımına sunuyoruz.

Bir başka müjdemiz de bünyelerinde tıp fakültesi bulunan 43 üniversitemizdir. Bu zorlu süreçte gösterdikleri çabalara yakinen şahit olduğumuz üniversite hastanelerimize hizmet kalitelerini yükseltebilmeleri için çeşitli unvanlarda 8 bin 635 sözleşmeli personel ve 5 bin 865 sürekli işçi kadrosu ihdas ediyoruz.

Aziz milletim, salgınla mücadele ederken hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması, özellikle istihdamın korunması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sanayicimizden esnafımıza kadar tüm kesimlerin vergi, sigorta, kredi taksiti gibi ödemelerinin ertelenmesini sağladık. İlave destek paketleriyle işletmelerimizin ayakta kalmasını temin ediyoruz. Sosyal koruma kalkanı altında hayata geçirdiğimiz programlarla salgının vatandaşlarımızın günlük hayatında yol açtığı sıkıntıları en aza indirmeye çalışıyoruz.

Çalışma hayatımız için büyük önem taşıyan kısa çalışma ödeneğinin şartlarını kolaylaştırdık ve tüm sektörleri buna dâhil ettik. Bugüne kadar 269 bin firmamız 3 milyonu aşkın çalışanı için kısa çalışma ödeneğine başvurdu. Ücretsiz izne ayrılanlar için de ayrı bir destek programını hayata geçirdik.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*