Göç İdaresi Genel Müdürlüğü personel alımı yapacak

Devlet personel başkanlığı internet adresinden verilen ilana göre Göç İdaresi Genel Müdürlüğü toplamda 48 sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini bildirdi. 2 farklı kadro için sözleşmeli personel alımı yapacak olan İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü belirtilen şartları taşıyan adayların 15 Kasım 2019 tarihine kadar başvurularını kabul edeceğini açıkladı.

GÖÇ İDARESİ PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NEDİR?

Göç idaresi genel müdürlüğü alınacak personellerin; Türkiye vatandaşı olmasını, kamu haklarından mahrum olmamasını, ilanda belirtilen suçlardan dolayı ceza almamış olmasını, askerlik görevini yapmış veya ilanda belirtilen şekilde ertelemiş veya askerlik çağına gelmemiş olmasını ve 1 Ocak 2019 itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmasını istemektedir. Ayrıca – 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan KPSSP3 puan türü esas alınarak yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 5 (beş) katı adayın içerisinde bulunmak gibi genel şartlar belirtilmiştir.

GÖÇ İDARESİ İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Sözleşmeli personel alımı başvuruları internet ortamında yayınlanan iş talep formu ile gerçekleştirilecek olup, adayların şahsen veya posta yolu ile yapacağı iş başvuruları kabul edilmeyecektir. Kurum ilanına başvuru sağlamak isteyen adaylar resmi site olan www.icisleri.gov.tr adresinde bulunan başvuru adresi üzerinden 7 kasım 2019 ile 15 kasım 2019 tarihleri içerisinde başvuru işlemlerini internet ortamında gerçekleştirebileceklerdir.Başvurular e-Devlet şifresi ile yapılacağından adayların (www.turkiye.gov.tr) hesabının
bulunması zorunludur.

İlan tam metni için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir