İŞKUR ekim ayı işçi alımı ilanlarına başvuru işlemleri nasıl yapılır?

Ekim ayı içinde birçok özel kurum ve kamu kurumu İŞKUR üzerinden işçi alımı yapacağını ilan etti.

Türkiye iş kurumu İŞKUR üzerinden kamu kurumları ve özel sektörde faaliyetlerini sürdüren firmalar işçi alımı ilanlarını yayınlamaya devam ediyor. Farklı iş kadrolarında görevlendirmek ve farklı illerde istihdam etmek üzere işçi alımı ilanları yayınlandı. Peki İŞKUR üzerinde yayınlanan işçi alımı ilanlarına nereden ulaşılır ve işçi alımı ilanlarına nasıl iş başvurusu sağlanır? tüm bilgiler aşağıda verilmiştir. İşte ayrıntılar…

İŞKUR İŞ İLANLARINA NASIL ULAŞILIR?

Ekim ayı İŞKUR işçi alımı ilanları için yapmanız gereken https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine giderek ” ara ” butonuna basmanız İŞKUR’da yayınlanmış olan tüm iş ilanlarını listeleyecektir. Bulunduğunuz bölgedeki ilanları listelemek için il ve ilçe kısmından bölgenizi seçerek ” ara ” butonuna basmanız veya sadece kamu ilanlarını listelemek için ise ” iş yeri türü ” kısmını ” kamu ” olarak belirleyebilir ve daha sonrasında ” ara ” butonuna basabilirsiniz. 

İş başvuru işlemleri için ise İŞKUR sistemine kayıt olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir. Adaylar e-devlet şifreleri ve T.C numaralarını kullanarakta İŞKUR sistemine giriş sağlayabilir ve ilanları yukarıda belirtlien şekilde açtıktan sonra iş başvuru işlemlerine geçebilirler.

İŞKUR’DAN ALIM YAPILAN TÜM KADROLARA NASIL ULAŞILIR?

Türkiye iş kurumu ( İŞKUR ) üzerinden alım yapılan tüm kadrolara ulaşmak için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx adresini kullanmanız yeterli olacaktır. Verilen İŞKUR bağlantısına giriş sağladıktan sonra karşınıza aşağıda resimdeki gibi sayfa açılacak ve hangi kadrolarda alımların yapıldığı listelenecektir.

https://www.ilan365.net/personel-alimlari/iskur-uzerinden-ekim-ayi-isci-alimi-icin-ilanlar-yayinlandi-h6287.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir