İtfaiyeci maaşları 2020

İtfaiyeci maaşları 2020 yılında ne kadar oldu, itfaiyeci nasıl olunur ve itfaiyeci ne iş yapar gibi bilgiler haberimizde verilmiştir. 2020 yılı itibari ile itfaiyecilerin maaşları otomatik robot hesaplamasına göre 4 bin 534 TL olarak açıklanmıştır. Bu itfaiyeci maaşı 2020 bilgisi bazı detay ve bilgilere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu bilgiler nedir? işte bilgiler…

İtfaiyeci maaşları neye göre değişiklik göstermektedir?

İtfaiyeci maaşları kademe, kıdem, görev alınan bölge, evli, bekar, çocuk olup olmaması, eşin çalışıp çalışmaması, hizmet yılı ve bir kaç detaya göre itfaiyeci maaşları değişkenlik göstermektedir. Bu hesaplama işlemlerinizi hesaplama robotu üzerinden detaylı olarak bilgi girerek işlem yapabilirsiniz.

İtfayeci rütbesinde lisans mezunu amir, ön lisans mezunu amir, lise veya ortaokul mezunu çavuş, ön lisans veya lisans mezunu çavuş, lise veya ortaokul mezunu er, ön lisans veya lisans mezunu er, lise veya ortaokul mezunu onbaşı, ön lisans veya lisans mezunu onbaşı rütbeleri bulunmaktadır. Bu rütbelere göre de itfaiyeci maaşları değişkenlik gösterebilmektedir.

İtfaiyeci nasıl olunur?

İtfaiyeci alımlarını genellikle belediye başkanlıkları aldığı için ilgili birimlerden belediye iş ilanları takip edilmelidir. İlanlarda belirtilen KPSS puanını almış olmanın yanı sıra yine itfaiyecilik bölümlerinden mezun olmuş olma şartı aranmaktadır. İtfaiyeci alımı ilanlarında belirtilen şartlara haiz olduğunuzda başvurarak itfaiyeci olma imkanını elde edebilirsiniz.

İtfaiyeci alımında belirtilen bölümler ise Ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak ve İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az C Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekmektedir.

Ayrıca itfaiyeci alımlarında genel şartların yanı sıra özel şartlara da adayların haiz olması gerekmektedir. Genel şartlar ise Türkiye vatandaşı olmak, askerlik ile ilgisinin olmaması, ilanda belirtilen suçlardan ceza almamış olmak ve kamu haklarından yoksun olmamak genel şartlar arasında bulunmaktadır.

İtfaiyeci görevleri nelerdir?

İtfaiyeciler ülkede oluşan yangınlar için önlem alır, gerçekleşen yangın sırasında vatandaşın mal ve can güvenliğini sağlamak ile sorumludur, ülkede oluşabilecek doğal afetlerde görev alarak arama kurtarma çalışmalarına dahil olur, yangından kurtardığı vatandaşlara ilk yardımı yapar ve trafik kazalarına müdahale etme gibi görevleri bulunmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*