Kastamonu il özel idaresi kpss 2019-2 ile 2 bekçi alımı yapacak

ÖSYM Başkanlığı taraflı gelen resmi bilgi neticesinde Kastamonu il özel idaresi kamu kurumu boş bulunan kadroları için bekçi ataması yapacağını açıkladı. Kastamonu il özel idaresi bekçi atama işlemlerini KPSS 2019-2 tercihlerine göre yapacağını bildirdi.

Kastamonu il özel idaresi orta öğretim adayları arasından merkez teşkilatı için 2 bekçi ataması gerçekleştireceğini açıkladı. Bekçi alımı nereden ve hangi tarihlerde gerçekleştirilecek işte detaylar…

2001 nitelik kodu nedir; “Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.” şeklindedir. Yani ortaöğretim düzeyinde eğitim görmüş ve diploma almaya hak kazanmış adayların tümü bu nitelik kodunun bulunduğu kadrolar için başvuruda bulunabilirler.

7225 nitelik kodu nedir; Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması” Güvenlik Soruşturması bir çok kamu kurum ve kuruluşunda zaten hali hazırda uygulanan bir uygulama.

2019-2 KPSS tercihleri ile beraber 2 bekçi alımı gerçekleştirecek olan Kastamonu il özel idaresi tercih işlemleri ise https://ais.osym.gov.tr resmi ÖSYM adresinden yapılacak olup, 03 aralık 2019 ile 13 aralık 2019 tarihleri içerisinde gerçekleştirilecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*