Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı 2020! Şartlar ve bilgiler nedir?

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi yeni verdiği ilan neticesinde 2020 yılı için öğretim elemanı alımı yapacağını ilan etti. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi bünyesinde öğretim elemanı olarak görev almak isteyen adaylar haberimizden genel şartları, başvuru tarihlerini ve diğer bilgileri alarak öğretim elemanı alımı 2020 ilanına başvuru sağlayabilirler.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı 2020

Aranan genel şartlar nedir? GENEL ŞARTLAR 1- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak. 2- ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir. 3- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.

MUAFİYET

1- Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.

2- Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı Son Başvuru Tarihi nedir?

Adaylar Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı ilanı için son başvuru tarihi 10 ocak 2020 olarak belirtilmiş olup, tam ilan metni ve detayları için https://www.ahievran.edu.tr/ adresini ziyarette bulunabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir