MSB en az lise mezunu açıktan personel alımı yapacak! işte bilgiler, şartlar…

MSB en az lise mezunu açıktan personel alımı yapacak!

Milli Savunma Bakanlığı ( MSB ) en az lise mezunu açıktan farklı kadrolara personel alımı yapacağını belirtti. Bakanlık bünyesinde yer alan Deniz kuvvetleri, Milli savunma üniversitesi, Hava kuvvetleri ve Kara kuvvetleri komutanlıkları personel alımı yapacak!

MSB BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI!

Başvuru yapacak olan her adayın bir tercih hakkı bulunmakta olup, 657 sayılı devlet memurları kanununda bulunan 48. maddenin genel şartlarını taşıyor olması gerekmektedir. ÖSYM tarafından 2018 yılında düzenlenen KPSS’ye girmiş ve belirtilen puanları almış olmak, askerlik ile ilgisinin olmaması ( gerekli bilgi ilan tam metninde yer alıyor ), ilan süresi içerisinde işlemlerin tamamlanmış olması istenen bazı şartlar arasında yer almaktadır.

Adaylar başvuru işlemlerini 31 Ocak 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Kurum başvuruları sadece internet ortamından kabul edeceğini belirtmiş olup, internet ortamı dışında bulunan başvuruları değerlendirmeye almayacaktır.

Adaylar, https://personeltemin.msb.gov.tr sitesine girerek e-devlet şifresi ile başvuru ekranını açacaktır. Ardından başvuru sihirbazını kullanarak ilerleyip, tüm aşamaları tamamlayarak Tercih Yap ekranına yönlendirilecek buradan ilgili Alımı tıklayarak tercih yapacaktır. Tercih işlemini tamamladıktan sonra Tercihlerimi Göster butonuna tıklayarak tercihlerini kontrol edecektir. Tercihlerim sayfasında yer alan tercihler adayın kayıtlı tercihleri olup ayrıca bir kaydetme işlemi yapmayacaktır.

İlan ayrıntıları için resmi site olan https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresini ziyarette bulunabilirsiniz.

https://www.memurhaber365.com/milli-savunma-bakanligi-en-az-lise-mezunu-aciktan-personel-alimi-yapacak-828.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir