Santral memuru ve vhki alımı yapılacak

Kamu kurumuna farklı kadrolarda personel alımı yapılacağı ve alınacak personeli açıktan yapılacağı bildirildi. Yüksek seçim kurulu YSK en son yayınladığı ilan ile santral memuru kadrosu için personel alımı yapacağını ve alım yapacağı personeli açıktan olarak gerçekleştireceğini belirtti. YSK bünyesinde santral memuru ve vhki kadrosuna başvuru sağlamak isteyen adaylar genel ve özel şartları taşıması halinde başvuruda bulunabileceklerdir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Yüksek Seçim Kurulu YSK santral memuru alımı için 657 sayılı kanunda yer alan 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak, kurum tarafından gerçekleştirilecek olan güvenlik soruşturmasından olumlu geçmenin yanı sıra arşiv araştırmasından da olumlu geçmesi açıklandı. 2018 senesinde ÖSYM tarafından düzenlenen kamu personeli seçme sınavı KPSS’ye girmiş olmak ve  en az 70 puan almış olmak genel şartlar arasında yer almaktadır.

Bunların yanı sıra adayların santral memuru ve vhki alımı kadrosu için en az lise yada dengi okul mezunu olmak kurum tarafından belirtilen özel şartlar arasında yer almaktadır.

YSK SANTRAL MEMURU ve VHKİ ALIMI İÇİN BAŞVURU TARİHİ NEDİR?

Yüksek Seçim Kurulu YSK santral memuru ve vhki alımı için 14 ekim 2019 ile 21 ekim 2019 tarihleri içerisinde şoför alımı ilanına başvuruda bulunabileceklerdir. Başvuru işlemleri ise Yüksek Seçim Kurulu YSK’nın resmi internet sitesi olan www.ysk.gov.tr adresinde bulunan iş başvuru formunu online olarak doldurarak doldurması ile yapılacaktır. Adaylar iş başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurarak verilen tarihler içerisinde göndermeleri gerekmektedir. Posta yolu veya diğer yollar ile yapılacak şoför iş başvurusu kabul edilmeyecektir.

Alım yapılacak bölgelerin tamamı ve ilanın tam metni için tıklayın

Ilan365.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir