Şoför alımı yapacak kurumlar açıklandı

ÖSYM tarafından verilen bilgiler neticesinde bazı kamu kurumları şoför alımı yapacak. Ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunları arasından şoför alımları yapılacak. Peki hangi kurumlar şoför alacak? işte detaylar…

ORTAÖĞRETİM ŞOFÖR ALACAK KURUMLAR

Aksaray üniversitesi, Bitlis özel idaresi, Galatasaray üniversitesi, Kastamonu il özel idaresi, Ticaret bakanlığı ve Türkiye hudut ve sahiller sağlık genel müdürlüğü şoför alacaktır.

ÖNLİSANS ŞOFÖR ALACAK KURUMLAR

Çankırı karatekin üniversitesi, Gelir idaresi başkanlığı, Isparta uygulama bilimler üniversitesi, Kilis 7 aralık üniversitesi ve Konya teknik üniversitesi olarak bildirilmiştir.

LİSANS MEZUNU ŞOFÖR ALACAK KURUMLAR

Bandırma onyedi eylül üniversitesi ve Karataş belediye başkanlığı olarak açıklanmıştır.

2019-2 KPSS tercihleri ile şoför alımı gerçekleştirecek olan kurumların tercih işlemleri ise https://ais.osym.gov.tr resmi ÖSYM adresinden yapılacak olup, 03 aralık 2019 ile 13 aralık 2019 tarihleri içerisinde gerçekleştirilecektir.

One comment

  1. merhaba önlisans mezunuyum c sınıfı ehliyetim var bilgisayar sertifikası var fakat boş geziyorum neyapacaz bilmiyorum yıllardır kpss sınavına girdim malesef atamam çıkmadı şimdi boş geziyorum zor durumdayım ne yapacam bilmiyorum teşekkür ederim hoşcakalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir