Tarım Orman Bakanlığı memur alımı için tercihler bitiyor

Tarım Orman Bakanlığı memur alımı için tercihler bitiyor.

ÖSYM Başkanlığı taraflı gelen resmi bilgi neticesinde Tarım ve Orman Bakanlığı boş bulunan kadroları için memur ataması yapacağını açıkladı. Tarım ve Orman Bakanlığı memur atama işlemlerini KPSS 2019-2 tercihlerine göre yapacağını bildirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı firması ön lisans mezunu adaylar arasından Ankara merkez bölgesi için memur alımı gerçekleştireceğini tercih kılavuzunda belirtti.

7225 nitelik kodu; ” 7225 Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması” Güvenlik Soruşturması bir çok kamu kurum ve kuruluşunda zaten hali hazırda uygulanan bir uygulamadır.

7225 nitelik kodunun anlamı şöyle; ” 7225 Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması” Güvenlik Soruşturması bir çok kamu kurum ve kuruluşunda zaten hali hazırda uygulanan bir uygulama. Gerçekleştirilen tahkikatlarla beraber memur olmak isteyen kişinin devlet memuru olmasına engel herhangi bir bağlantısının olup olmadığı araştırması yapılacak.

2019-2 KPSS tercihleri ile beraber 6 memur alımı gerçekleştirecek olan Tarım ve Orman Bakanlığı şirketi tercih işlemleri ise https://ais.osym.gov.tr resmi ÖSYM adresinden yapılacak olup, 03 aralık 2019 ile 13 aralık 2019 tarihleri içerisinde gerçekleştirilecektir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*