wzcdlg.dll indir, wzcdlg.dll hatası ve çözümü nedir?

wzcdlg.dll indir / wzcdlg.dll hatası ve çözümü

wzcdlg.dll eksik ya da bulunamadı hatası alıyorsanız makalemiz üzerinden yayınlanmış olan wzcdlg.dll dosyasını indirerek eksik veya bulunamadı hatasından kurtulabilirsiniz. Aşağıda verilmiş tablo üzerinde wzcdlg.dll dosyasının hangi işletim sistemi ile uyumlu olduğu, dosya boyutu, versiyonu ve kaç bit olduğu belirtilmiştir.

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
6.1.7600.16385 32 Bit 33.6 KB Windows Connect Now – Flash Config Enrollee Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir

wzcdlg.dll dosyasını indirirken kaç bit olduğunu incelemeniz gerekmektedir. İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirdikleri dosyanın 32 bit olduğunu incelemeleri gerekmektedir. 64 bit işletim sistemine sahip kullanıcılar ise indirdikleri wzcdlg.dll dosyanın 64 bit olduklarından emin olmaları gerekmektedir.

wzcdlg.dll yükleme nasıl yapılır? wzcdlg.dll hatası çözümü nedir?

wzcdlg.dll eksik ya da bulunamadı hatası alanlar makalemizden wzcdlg.dll dosyasını indirerek yükleme işlemi yapmalıdır. İndirmiş olduğunuz wzcdlg.dll dosyasını sıkıştırılmış olan dosyadan winrar programı yardımı ile çıkartınız. Winrar içerisinden çıkan wzcdlg.dll dosyasını fare yardımı ile kopyaladıktan sonra C:// sürücüsü içerisinde yer alan Windows klasöründe bulunan System32 klasörüne yüklemeniz gerekmektedir.

(C:\\\\\\\\Windows\\\\\\\\System32) dosya yolu ise yanda verilmiştir.

64 Bit işletim sistemi kullanan, kullanıcılar ise indirip kopyalamış oldukları wzcdlg.dll dosyasını C sürücüsünde yer alan windows içerisinde bulunan SysWOW64 klasörüne ya da windows içerisinde yer almakta olan system32 klasörüne yüklemeniz yeterli olacaktır.

(C:\\\\\\\\Windows\\\\\\\\SysWOW64) 64 bit kullananlar için dosya yolu yanda verilmiştir.

Sitemiz üzerinden indirmiş olduğunuz wzcdlg.dll dosyasını yüklerken dosyanın var olduğu uyarısı alırsanız yinede değiştirilmesi için onay vermeniz gerekmektedir. Bu biçimde işlemleri yaparsanız wzcdlg.dll dosyasını yenilemiş olacaksınız.

BİLGİSAYARI YENİDEN BAŞLATMAK

wzcdlg.dll isimli DLL dosyasını indirip yükleme işleminin ardından bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Yeniden başlatıldıktan sonra hata aldığınız programı ya da oyunu tekrar çalıştırınız. Eğer hata devam ediyorsa bazı oyun ve programlarda indirilen dll dosyaları oyun veya programın ana dizinine atmanız gerekebilmektedir. Bu sebeple indirdiğiniz wzcdlg.dll dosyasını hata aldığınız oyun veya programın klasörünün ana dizinine kopyalayınız.

HATA DEVAM EDİYORSA!

Eğer yapılan işlemlere rağmen hatanız devam ediyorsa işletim sistemi windows 32 bit olan kullanıcılar başlat menüsünden çalıştır kısmına CMD yazıp, CMD\\\’yi açmadan fare ile sağ tıklayıp \\\” yönetici olarak çalıştır\\\” menüsüne tıklayınız. Açılmış olan komut penceresine \\\”RegSvr32 C:\\\\\\\\Windows\\\\\\\\System32\\\\\\\\msonpmon.dll” komutunu girip Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit kullanan, kullanıcılar yine yukarıdaki gibi \\\”yönetici olarak çalıştır\\\” menüsüne tıklayıp komut penceresine “RegSvr32 C:\\\\\\\\Windows\\\\\\\\SysWOW64\\\\\\\\msonpmon.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basmalıdır. Bu işlemlerin ardından bilgisayarınızı tekrar yeniden başlatınız ve hata aldığınız oyun ya da programı tekrar çalıştırınız.
Kaynak: https://www.dlldosyaindir.com/wzcdlg-dll/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*