Yeni polis özel harekat ( pöh ) alımı artık içeriden yapılacak!

2019 yılında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından verilen bilgiler neticesinde polis özel harekat alımlarının da şekli değişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis özel harekat teşkilatında yeteri personelin yer aldığını belirterek pöh alımlarının az yapılacağını ve ihtiyaç halinde ise alım şeklinin nasıl yapılacağını açıkladı.

YENİ PÖH ALIMLARI İÇERİDEN YAPILACAK!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı programda bazı soruları yanıtladı. Bakan, bir çok önemli konuya değindi ve bu konulardan birisi de pöh adaylarını ilgilendiriyor. Yeni pöh alımlarının artık ihtiyaç halinde içeriden yapılacağını belirtti. Eğer çok ihtiyaç olursa dışarıdan alımların yapılabileceğinin de altını çizdi.

PÖH ADAYLARI NORMAL POLİS ALIMI İLANLARINA BAŞVURSUN!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, pöh alımlarının ihtiyaç olduğunda içeriden yapılacağını belirtti ve pöh olmak isteyen adayların normal polis alım ilanı geldiğinde başvurmaları gerektiğinin altını çizdi.

TEŞKİLAT BÜNYESİNDE 25 BİN PÖH YER ALIYOR!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, alıma ilişkin detayların yanı sıra teşkilat bünyesinde görev alan pöh sayısına da değindi. Bakan, 25 bin kadar polis özel harekat polisinin olduğunu ve bu sayının şuanda yeterli olduğunu belirtti.

https://www.memurhaber365.com/yeni-polis-ozel-harekat-poh-alimi-artik-iceriden-yapilacak-816.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir